برای کادو دادن نیازی نیست که حتما بهانه ای داشته باشیم

فکر میکنم مناسبت تولد محبوبترین مناسبت برای هدیه دادن باشد. بعد از آن هم نوروز، روز مادر، روز پدر و ولنتاین هستند. خوب چه کسی از هدیه گرفتن در روز تولدش یا روز ولنتاین بدش می آید؟ البته به شخصه بهترین و خاطره انگیز ترین هدیه هایی که در طول زندگی گرفته ام هدیه هایی بوده که بی بهانه و خارج از مناسبت های معمول دریافت کردم.

امروز به خاطر همه خاطره های خوبی که از هدیه های گاه و بیگاه و بی بهانه داشته ام میخواهم به شما 5 موقعیت بی مناسبت برای هدیه دادن را معرفی کنم. چون به شخصه تاثیر مثبت چنین حرکت هایی را در زندگی و روحیه خودم دیده ام. امیدوارم برای شما هم مفید باشد و باعث شود که شما هم این احساس خوب و خوشحالی را به دیگران هدیه دهید.

 

 

  • اگر دوستتان هفته شلوغی دارد و میدانید که برای درست کردن غذا وقت ندارد، یک وعده غذایی را که دوست دارد درست کنید و برایش بفرستید. به این صورت نشان میدهید که چقدر دوستش دارید و سلامتیش برایتان اهمیت دارد. غیر از غذا درست کردن هر کار دیگری هم که از دستتان برمی آید که میتواند  باری را از روی دوش دوستتان بردارد و کارهایش را سبک تر کند، برای او انجام دهید. حالا که پاییز شده و بچه ها مدرسه میروند خیلی از پدر و مادرها علاوه بر دغدغه های همیشگیشان نگرانی غذای بچه ها را هم دارند. میتوانید برای کم کردن بارشان برای چند روز غذای فریزری درست کنید تا برای بچه هایشان بگذارند و یک دغدغه از دغدغه هایشان کم شود. به شما قول میدهم  که این کار از هر هدیه ای بیشتر خوشحالشان کند.

 

  • اگر دوستتان برای اولین بار سر کار میرود و یا به تازگی محل کارش را عوض کرده است بدانیند که روز اول کار همیشه ترسناک است. هرچقدر هم که در کارتان خبره باشید طبیعی است که روز اول استرس داشته باشید و بخواهید خودتان را در جای جدید ثابت کنید.

خوب اینطور مواقع یک کارت هدیه برای خرید لباس جدید میتواند کمک کند. آدمها همیشه در لباس جدید اعتماد به نفس بالاتری دارند. پس یک کارت هدیه تهیه کنید و دوستتان را تشویق کنید که برای روز اول کار برای خودش یک لباس نو که دوست دارد خریداری کند.

 

 

  • یک بار که سخت مریض شده بودم زنگ خانه را زدند. در را که باز کردم دیدم یک کیسه پر از آبمیوه، قرص ویتامین ث، پرتغال، سوپ آماده و ... پشت در است به همراه یک شیشه نوتلا که نشان میداد کسی که اینها را پشت در گذاشته میداند چه چیزی من را خیلی خوشحال میکند حتی فقط به سختی سرما خورده باشم. همه اینا به همراه یک یادداشت که نوشته بود: نوتلا بخور، اما سرما نه!

بعضی از این هدیه ها کاربردی هستند و بعضی هایشان نه و شاید هیچ کدامشان درد و ناراحتی ناشی از مریضی یا حادثه را از بین نبرند ولی باعث میشوند کمتر غصه بخورید و احساس تنهایی نکنید.

 

 

  • کسانی که حیوان خانگی دارند میدانند که از دست دادنشان چقدر میتواند ناراحت کننده باشد و جای خالیشان چقدر احساس میشود. در کنار غم از دست دادن، فقدان یک همراه همیشگی بیشتر از هر چیزی آزاردهنده است.

اگر دوستتان به تازگی حیوان خانگیش را از دست داده است برایش چیزی بفرستید مثل یک شاخه گل و یک کارت تا بدین وسیله ابراز همدردی کرده باشین و اگر میتوانید کنارشان بمانید و تنهایشان نگذارید تا این فقدان را کمتر احساس کنند. به این صورت محبت و توجه خودتان را نشان میدهید و به دوستتان میفهمانید که ناراحتیش را درک میکنیند و از این بابت ناراحتید.

 

 

  • اگه میخواهید شروع کننده یک حرکت مثبت باشید، تحقیقات نشان داده که احتمال اینکه آدمها به دیگران کمک کنند وقتی ببینند آدمهای دیگر هم  در حال انجام همان کار هستند بیشتر است. برای شروع حرکت خوب هدیه دادن بی بهانه، میتوانیند شروع کنید و هدیه های ساده و کوچک و کم هزینه برای دوستان، خانواده و فامیلتان بفرستید. آنها هم وقتی نتیجه مثبت این حرکت شما را ببینند تشویق میشوند که این کار را ادامه دهند.

 

 

میبینید که پیدا کردن بهانه ای برای هدیه دادن و توجه به دیگران کار سختی نیست. شما هم فکر کنید و ببینید چه موقعیت های دیگری برای هدیه دادن و خوشحال کردن دیگران پیدا میکنید. در آینده بیشتر در این رابطه صحبت خواهیم کرد و موقعیت های بیشتری به این لیست اضافه میکنیم.

 

 

 

متن توسط وبسایت کادوبر

نشر مطلب با ذکر منبع بلامانع است.