هدیه دادن مانند اعمال دیگری که ما انجام می دهیم اصول و قواعدی دارد، هدیه دادن و هدیه گرفتن موجب افزایش صمیمیت و افزایش دوستی و علاقه میان دو طرف می شود، بهترین کار برای به دست آوردن دل کسی که دوستش دارید هدیه دادن است، ولی صبر کنید! این اولین قدم از هدیه دادن است، در واقع اولین قدم این است که تصمیم بگیرید و به کسی هدیه دهید. قدم مهم تر که باید رعایت کنیم این است که آداب آن را رعایت کنیم و درست هدیه بدهیم، تا خدایی نکرده بجای ایجاد صمیمیت باعث ایجاد دلخوری و یا کدورت نشود، در این مطلب با ما همراه شوید تا به این نکات پی ببرید.

اولین موردی که باید بخاطر داشته باشید هدیه ای مناسب و مورد پسند است، شما ممکن است هزینه زیادی کنید و هدیه زیبایی بخرید ولی زمانی که فرد مقابل از این هدیه خوشش نیاید انگار تمام هزینه و ذوق شما به باد رفته است، فرض کنید در یک مهمانی نشسته اید و با ذوق همه برایتان تولدت مبارک می خوانند، هدیه ای زیبا با کادوی رنگی پر زرق و برق که انتظار شما را می کشد، شما با شوق به بازکردن این هدیه مشغول می شوید که ناگهان خشکتان می زند! هدیه ای بی ربط و ناپسند که در اون لحظه چهره شما قطعا خوشحال نیست.

پز دادن و بالابردن خود با هدیه

اولین اصلی که باید بدانید این است که هدیه ای که می خرید قصد پز دادن نداشته باشید، گاهی ممکن است در رودروایسی گیر کنید و مجبور شوید بیش از حد توان خود هدیه بخرید، این مسئله فرقی با پز دادن و فخر فروشی ندارد، خودتان باشید و به اندازه بودجه خودتان هدیه ای زیبا و درخور تهیه کنید. گاهی ممکن است فردی از نظر مالی از طرف مقابل توانمند تر باشد، پس باید دقت کند که موقع تهیه هدیه، چیزی نخرد که طرف مقابل سرکوفت بخورد و مجبور شود برای جبران این هدیه مخصوصا در رفت و آمد های خانوادگی و چشم و هم چشمی ها، به زحمت بیفتد و نتواند آنطور که باید جبران کند، پس اگر می خواهید هدیه ای در جواب دریافت کنید یک هدیه وزین ولی مناسب با توجه به بودجه فرد مقابل تهیه کنید.

پیشنهاد ما خرید هدیه ای مناسب با قیمت مناسب از سایت کادوبر است.

 

برای خریدن هدیه همیشه گوش به زنگ باشید

توجه کنید برای اینکه هدیه ای ارزشمند بخرید لازم است تا یادتان باشد! بله چرا که اگر مناسبت خاصی را یادتان برود شاید مجبور شوید تا آن هدیه را بعد از مناسبت برای آن فرد تهیه کنید، جدای از اینکه اون زیبایی اولیه را ندارد، شاید خیلی به دل طرف مقابل نشیند، پس سعی کنید همیشه لیست تاریخ های مهمی که باید برای عزیزانتان هدیه تهیه کنید را  ذخیره کنید، و یا از برنامه هایی که تقویم یادآور هستن برای یادآوری زمان هدیه دادن استفاده کنید. برای اینکه بتوانید زمان بیشتری برای انتخاب داشته باشید و یکوقت مشغله مانع خرید هدیه مناسب نشود، یک هفته زودتر زمانتان را تنظیم کنید. اگر هم می خواهید او را سورپرایز کنید پس زودتر از این ها اقدام کنید!

 

به یاد بچه ها هم باشید

همیشه بچه ها در خانواده چشم انتظار هستند، شاید اولین کسانی که بسیار از هدیه گرفتن ذوق می کنند بچه ها باشند، شما می توانید برای موقعیت هایی که نیاز دارید تا برای خانواده هدیه ای مناسب تهیه کنید و این کار برایتان سخت و دشوار است، برای کودکان این خانواده هدیه بخرید، با خریدن هدیه ای مناسب برای بچه ها نه تنها شما او را خوشحال کرده اید، بلکه اعضای خانواده هم به واسطه آن خوشحال خواهند شد، چرا که هر خانواده‌ای با شادی بچه ها شاد می شوند.

دسته بندی کودکان کادوبر برای دقیقا همچین مواقعی ساخته شده!

توجه کنید که برای خرید هدیه برای بچه ها سن آن ها و جنسیت آن ها را رعایت کنید و حتما هدیه ای بخرید که مناسب او باشد، تا حد امکان از خریدن هدیه های خطرناک، پر سر و صدا و چالشی خودداری کنید تا خانواده اون بچه به جون شما دعا نکنند! اگر هدیه باتری نیاز دارد، آن را هم بخرید با این کار ارزش هدیه پایین نمیاید و بخاطر خرید یک باتری پدر بچه مجبور نمی شود راهی خیابان شود!

 

جیب خالی، هدیه عالی

درسته، با جیب خالی هم میشه هدیه ای عالی خرید، برای اینکه برای فرد مقابل یک هدیه عالی و خوب بخرید ولی وضع مالی مناسبی ندارید، اولین راهکار خرید قسطی و یا قرض گرفتن برای خرید هدیه ای خوب است، ولی اگر مدتها زودتر به فکر هدیه باشید، می توانید به تدریج برنامه ریزی کنید و مبلغ را تهیه کنید تا در زمان موعود با هزینه مورد نظر هدیه را تهیه کنید، حتی ممکن است در این حین هدیه ای مناسب را در حراجی ها پیدا کنید و زودتر از موعود با هزینه ای کمتر این هدیه را تهیه کنید.

کتاب هدیه ای بسیار مناسب و ارزان است که می توانید از کادوبر تهیه کنید.

 

امیدواریم با مطالبی که گفته شد بتوانید بهترین هدیه را تهیه کنید.