هدیه دادن فارغ از اینکه یک عمل شادی بخش و خوشحال کننده ای هست در عین حال استرس زا و نگران کننده هم هست. برای مثال حتی وقتی شما بیشترین امکانات و لوازم رو هم برای هدیه دادن به کسی که دوستش دارید در اختیار دارید و هر هدیه ای رو هم میتونید با توجه به شرایطتتون تهیه کنید، اما باز هم استرس ها و وسواس های مختلف هدیه دادن در شما به وجود میاد! میپرسید کدوم استرس ها؟

خب معلومه استرس سوالاتی از قبیل اینکه:

  • آیا این هدیه ایده آل ترین هدیه ای هست که من میتونم تقدیم کنم؟
  • آیا اصلا هدیه ی من رو دوست داره؟
  • آیا هدیه من اصلا متناسبش هست؟
  • و هزار تا سوال دیگه که ممکنه از خودتون بپرسید..

اما ما اینجا در کادوبر در این متن فقط یک راهکار بله فقط یک راهکار! به شما معرفی می کنیم که اگر خوب بخونید و استفاده کنید دیگه هیچوقت بابت هدیه دادن و انتخاب بهترین هدیه دچار مشکل نمی شین.

اگر قرار بود کسی به من هدیه بده، من با چه هدیه ای خوشحال می شدم؟

شاید باورتون نشه اما اگر بتونید به سوال بالا درست و کامل پاسخ بدید در واقع کسی رو هم که دوستش دارید رو میتونید با هدیه ی خودتون خوشحال کنید!

در علم روانشناسی این موضوع اثبات شده که افرادی که باهم ارتباط صمیمی و دوستانه ای دارند در مفاهیم منسوب ذهنی (خاطرات مشترک) دارای آرامش و رضایت دوطرفه هستند!

 

شاید بپرسید خب این چه کمکی میکنه؟ پاسخ اینه که وقتی شما چیزایی که خوشحالتون میکنه رو از بین خاطرات مشترکی که با دوستتون دارید انتخاب کنید مطمئنا میتونید هدیه ی فوق العاده ای برای دوستتون میتونید انتخاب کنید.

برای مثال:

فرض کنید شما با دوستتون در حال گردش بودید و در اون گردش به مغازه ی لباس فروشی ای  سر زدید که یک پیراهن توجه شما و دوستتون رو جلب کرد و از صاحب مغازه قیمتش رو پرسیدید !

یا مثلا در یکی از روز ها با دوستتون درباره ی علاقه به فلان رشته ی ورزشی و یا فلان آلبوم موسیقی صحبت کردین و هزار تا خاطره ی دیگه که با دوستتون داشتید و نظرات دوستتون رو به خاطر سپردید....

 در خصوص هدیه دادن به راحتی میتونید از این خاطرات و اتفاقات استفاده کنید!

بازم شاید بپرسید چطور میشه از این خاطرات استفاده کرد؟ کادوبر به شما پاسخ میده: به سادگی ^^

برای مثال دوستتون از رشته ی فوتبال خوشش نمیاد و قبلا گفته که طرفدار فوتبال نیست و مدتی هست که بازی های رشته ی تنیس رو دنبال میکنه، شما مطمئنا نباید هدیه ای بگیرید که به رشته ی فوتبال نزدیک باشه و بیشتر باید روی رشته ی تنیس تمرکز کنید!

یا برای مثال دیگه ای، دوست شما از آهنگ های خواننده ای زمزمه میکنه که آهنگ های رمانتیک هستند نه آهنگ های رپ یا هیپ هاپ! در اینجا هم شما باید متوجه بشین که دوست شما آدم احساسی ای هست و یک کادوی رمانتیک یا حتی یک شعر و یا یک گل بسیار براش جذاب تر از یک ماشین جنگی کنترلی هست حتی اگر اون اسباب بازی بسیار گرانتر هم باشه! شاید هم خرید یک جعبه موزیکال  ایده بسیار جالبی باشد.

یا مثلا دوست شما آدم ساکتی هست و کلا کم صحبت میکنه، شما نباید وسیله ای رو برای هدیه بهش انتخاب کنید که صدای زیادی تولید میکنه و بیشتر باید دنبال وسایلی باشید که ساده و کلاسیک هستند!

نهایتا بدانید و آگاه باشید که...همیشه وسایل گران قیمت هدیه های با ارزشی نیستند و برای انتخاب بهترین هدیه اول سعی کنید ویژگی های دوست یا شخصی که میخواین بهش هدیه بدید رو روی یک کاغذ یادداشت کنید و متناسب با شخصیت و نیاز های دوستتون اقدام به تهیه ی هدیه کنید!

همیشه شاد باشید. کادوبر

گردآوریبخش روانشناسی کادوبر  

 

مطالب بیشتر برای خرید هدیه برای بهترین دوست